Cześć! Mam na imię Dominika. Swoją przygodę z językiem niemieckim rozpoczęłam w gimnazjum i od razu stał się moją pasją. Uczenie niemieckiego sprawiało mi tak wiele radości, że zdecydowałam się na kontynuowanie mojej przygody w liceum na programie DSD II. Dzięki temu mogę realizować moją pasję w pracy, zaszczepiając radość z niemieckiego w innych. Praca z uczniem, niezależnie od jego wieku, jest czymś bardzo pozytywnie mnie motywującym. Wykorzystując liczne ćwiczenia gramatyczne czy leksykalne, staram się jak najlepiej wyjaśnić język i przekonać, że może być prosty i przyjemny. Cenię sobie także ćwiczenie słuchu i liczne konwersacje, bo przecież głównie dla nich uczymy się języków obcych! Zawsze chciałam i nadal chcę, żeby uczniowie zapamiętali lekcje języka niemieckiego jako mile i produktywnie spędzony czas.
Mam nadzieję, że zobaczę się z Tobą na zajęciach:)!
Tschüss!
Cześć, mam na imię Julia.
Moja przygoda z językiem niemieckim rozpoczęła się już w szkole podstawowej i trwa do dnia dzisiejszego. Sam proces nauki języka i możliwość dzielenia się wiedzą z innymi sprawia mi ogromną przyjemność, a rozwój moich uczniów budzi we mnie ogromną dumę i radość.
Zapraszam Cię serdecznie na wspólne zajęcia, gdzie w miłej atmosferze przełamiemy każdą barierę, a nauka będzie tylko i wyłącznie przyjemnością:)
Hej! Mam na imię Oliwia. Języki obce, a szczególnie język niemiecki, to nie tylko nieodłączny element mojej codzienności, ale również największa pasja. Nauka języka to jak odkrywanie świata na nowo. To nie tylko poznawanie słów, wymowy czy konstrukcji gramatycznych,ale także kultury, mentalności czy jedzenia. Swoim zamiłowaniem staram się zarażać moich uczniów pokazując, że nauka języka niemieckiego to piękny i niesamowicie interesujący proces. Każdy uczeń jest dla mnie wyjątkowy, dlatego przygotowuję materiały dostosowane do ich potrzeb i zainteresowań. Zwracam uwagę,by materiały były zróżnicowane i by dostarczały aktualne informacje dotyczące rozrywki czy polityki w Niemczech. Moją ulubioną metodą nauczania języka jest całkowita immersja, tzn. stworzenie takiego środowiska dla ucznia, by możliwie na każdym kroku miał styczność z językiem np. poprzez słuchanie podcastów lub czytanie artykułów w języku niemieckim. Biorąc pod uwagę opinię moich podopiecznych mogę stwierdzić, że jestem osobą empatyczną, cierpliwą a w swoją pracę jestem zaangażowana w 100%, bo nauczanie sprawia mi radość nie do opisania. Studiowanie lingwistyki stosowanej z językiem niemieckim i podróże do Niemiec, w tym pobyt u niemieckiej rodziny, dały mi ogromne możliwości do rozwoju językowego i zdobycie umiejętności, którymi chciałabym się z Tobą podzielić. Wspólnymi siłami można zdziałać cuda! Zapraszam Cię serdecznie na zajęcia do mnie, a ja sprawię, że nauka stanie się przyjemnością! Ich warte auf dich! Tschüss!
Hallo! Mam na imię Ignacy i od blisko 20 lat uczę się języków obcych. Stopniowo poszerzałem swoją wiedzę na zajęciach w szkołach językowych, ale najwięcej nauczyłem się w czasie wyjazdów oraz staży zagranicznych w międzynarodowych organizacjach. W czasie ich trwania przekonałem się, jak ważną rolę odgrywa oraz jakie możliwości daje znajomość języka niemieckiego w dzisiejszym świecie.
Poza językami obcymi interesuję się geopolityką, oraz prawem, ale zdecydowanie bardziej niż „dura lex sed lex” wolę powiedzieć „ein hartes Gesetz, aber ein Gesetz”. Pasjonuję się również sportem - w szczególności kolarstwem szosowym, dlatego w wolnych chwilach lubię wsiąść na rower i pojechać „dokąd droga prowadzi”.
Zajęcia ze mną pomogą Ci nie tylko poznać nowe słownictwo czy zrozumieć zasady gramatyki, ale przede wszystkim pozwolą Ci na swobodne porozumiewanie się w języku niemieckim - z lekcji na lekcje będziesz w stanie coraz więcej rozumieć i powiedzieć. Jeśli masz obawy przed mówieniem, nie przejmuj się - razem przełamiemy pewną barierę, żeby zrealizować wspólnie określony cel.
Wir sehen uns im Unterricht! Do zobaczenia!
Cześć! Nazywam się Hanna i jestem native speakerem języka niemieckiego.
Od lat z pasją uczę zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, pomagając im opanować niemiecki w naturalny i skuteczny sposób.
Moje zajęcia są dynamiczne, dopasowane do Twoich potrzeb i pełne autentycznych sytuacji językowych. Skupiam się na praktycznej komunikacji, poprawnej wymowie oraz naturalnym sposobie wyrażania się. Uczę zarówno od podstaw, jak i pomagam w doskonaleniu już zdobytych umiejętności – niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do egzaminu, wyjazdu za granicę, czy po prostu chcesz swobodnie mówić po niemiecku.
Jeśli chcesz nauczyć się języka tak, jak robią to Niemcy – zapraszam na lekcje!
Hallo!
Mam na imię Mateusz i języki obce są moją wieloletnią pasją. Moja przygoda z językiem niemieckim trwa od czasów gimnazjum i od lat rozwijam moją znajomość tego języka. Pasjonuje mnie szeroko pojęta fantastyka oraz science-fiction, ale także muzyka, zwłaszcza z pogranicza rock'u i metalu, więc możliwe, że na zajęciach oprócz niemieckich popowych hitów posłuchamy sobie również i omówimy teksty niemieckich wykonawców typu Die Ärzte, Die Toten Hosen, Revolverheld lub nawet coś łagodniejszego od Rammstein'a :)
Na zajęciach oprócz podręcznika korzystam z dydaktycznych oraz autentycznych językowych materiałów (teksty z prasy, wiadomości, filmy, piosenki, quizy, gry interaktywne, podcasty itp.) tak żeby uczyć się języka naturalnie i w sposób ciekawy. Wierzę, że języków obcych uczymy się przede wszystkim poprzez działanie oraz imersję w danym języku. Dlatego na zajęciach stawiam na dyskusję i naturalne uczenie się języka. Formę i treść zajęć dostosowuję do potrzeb kursantów.
Atmosfera na moich zajęciach jest spokojna i bezstresowa. Nie musimy się na zajęciach bać, że popełnimy jakiś błąd językowy lub gramatyczny - zdarza się najlepszym, najważniejsze, że próbujemy i mówimy w tym języku, a błędy są właśnie po to żeby na nich się również uczyć! Ćwiczenie czyni mistrza!
Übung macht den Meister! Mam nadzieję, że zobaczymy się na zajęciach!
Bis Bald! Tschüss!
Hallo!
Mam na imię Ola.
Języki obce, w tym też niemiecki, a także podróżowanie i poznawanie innych kultur to moje największe pasje.
W drugiej klasie gimnazjum zaczęła uczyć mnie Niemka i od tej pory przepadłam :) Potem już tylko poszerzałam wiedzę poprzez profil lingwistyczny w liceum, uzyskanie certyfikatu DSD II oraz studia na kierunku lingwistyka stosowana z językiem niemieckim.
W pracy z uczniami jestem komunikatywna i cierpliwa, a motywacja kursanta dodatkowo napędza mnie do działania. Nie mogę się już doczekać, aż przeprowadzę Cię przez wszystkie tajniki języka niemieckiego. Postaram się sprawić, by stał się on dla Ciebie równie interesujący, jak dla mnie.
Wir sehen uns im Unterricht. Tschüss!