Doświadczenie to nie wszystko

Dlaczego warto nam zaufać

Poznaj nasz zespół lektorów

Uczymy z pasją i sercem

Aleksandra

Hej! Jestem Aleksandra. Język niemiecki jest nieodłączną częścią mojego życia już od długiego czasu. W liceum należałam do dwujęzycznej klasy, gdzie miałam możliwość uczęszczania na lekcje z różnych przedmiotów po niemiecku. Brałam także udział w licznych wydarzeniach językowych oraz projektach, na przykład w projekcie o tematyce politycznej „SchulBrücke Europa” w Heidelbergu. Posiadam certyfikat językowy Deutsches Sprachdiplom na poziomie C1. DSD II to najwyższy poziom egzaminu Republiki Federalnej Niemiec możliwy do osiągnięcia przez uczniów poza granicami kraju. Aktualnie mieszkam w Niemczech, w Dreźnie, gdzie studiuję biotechnologię na Uniwersytecie Technicznym. Posiadam doświadczenie w nauczaniu młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. W nauczaniu najważniejsza jest dla mnie luźna i miła atmosfera, która sprzyja nauce oraz dobry kontakt lektora z uczniem, który sprawia, że lekcje stają się przyjemnością. Lekcje przygotowuję indywidualnie według potrzeb ucznia, a podczas nich skupiamy się na tematyce najbardziej dla niego przydatnej. Osobiście uważam, że podstawą nauki języka w dużej mierze jest konwersacja. W prosty sposób postaram się przekazać Ci zasady trudnej gramatyki niemieckiej oraz zapoznam ze słownictwem. Przy okazji przybliżę Ci także temat ciekawej kultury i zwyczajów panujących w Niemczech. Nauka języka niemieckiego wcale nie musi być trudna i ja Ci to udowodnię! Wystarczą chęci i zapał do pracy oraz regularny kontakt z tym językiem. Zapraszam Cię na lekcje ze mną, podczas których mam nadzieję, że zarażę Cię moją pasją do języka niemieckiego. Liebe Grüße und bis bald!

Magda

Cześć! Mam na imię Magda. Ukończyłam I stopień filologii germańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie jestem na studiach magisterskich na specjalności translatoryka, na Uniwersytecie Opolskim. Posiadam doświadczenie w nauce języka niemieckiego z dziećmi jak i również z młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Z językiem niemieckim jestem związana od dziecka. Od zawsze był moim językiem wiodącym na każdym etapie edukacji. Swoją przyszłość również wiąże stricte z językiem niemieckim. W nauczaniu języka ważny jest dla mnie jasny i klarowny przekaz, wtedy żadne zagadnienie gramatyczne nie będzie sprawiało problemów. Dużą uwagę zwracam na komunikację. Moim zdaniem najlepszym sposobem na swobodną rozmowę jest metoda prób i błędów. Ze mną pozbędziesz się bariery i strachu przed mówieniem :) Zapraszam Cię serdecznie na lekcje ze mną! 

Dominika

Cześć! Mam na imię Dominika. Swoją przygodę z językiem niemieckim rozpoczęłam w gimnazjum i od razu stał się moją pasją. Uczenie niemieckiego sprawiało mi tak wiele radości, że zdecydowałam się na kontynuowanie mojej przygody w liceum na programie DSD II. Dzięki temu mogę realizować moją pasję w pracy, zaszczepiając radość z niemieckiego w innych. Praca z uczniem, niezależnie od jego wieku, jest czymś bardzo pozytywnie mnie motywującym. Wykorzystując liczne ćwiczenia gramatyczne czy leksykalne, staram się jak najlepiej wyjaśnić język i przekonać, że może być prosty i przyjemny. Cenię sobie także ćwiczenie słuchu i liczne konwersacje, bo przecież głównie dla nich uczymy się języków obcych! Zawsze chciałam i nadal chcę, żeby uczniowie zapamiętali lekcje języka niemieckiego jako mile i produktywnie spędzony czas. 

Mam nadzieję, że zobaczę się z Tobą na zajęciach:)! 

Tschüss!
 

Paula

Hejka! Z tej strony Paula, obecnie studentka psychologii, która uwielbia podróżować oraz poznawać nowych ludzi. Język niemiecki towarzyszy mi już od najmłodszych lat przez co udało mi się zdobyć certyfikat DSD II na poziomie B2. Staram się korzystać z każdej chwili i optymistycznie podchodzić do wielu spraw. Tak też chce prowadzić nasze zajęcia, abyśmy wspólnie spędzony czas spędzili w miłej atmosferze. Ucząc staram się skupiać na rozmowie i przezwyciężeniu nieśmiałości w posługiwaniu niemieckiego. Chcę Ci pokazać, że nauka nowego języka potrafi być czymś bardzo przyjemnym i wcale nie ma się czego bać. Mam nadzieje, że zobaczymy się jak najszybciej!

Możesz liczyć na odpowiedź najpóźniej w kolejnym dniu roboczym!

Formularz kontaktowy

Rodzaj zajęć

Wybierz lektora